Interesantas skolotāja atziņas, kas būtu jāzina katram vecākam.

Privātskolotājs pastāstīja to, par ko daži vecāki pat neaizdomājas.

24.01.2022

Es zinu, kas notiek jūsu ģimenē!

Ja vecākiem šķiet, ka privātstundās bērns un skolotājs runā tikai par tēmām, kas saistītas ar mācību priekšmetu, tad tas tā nav. Bieži vien skolotājs pārāk daudz zina par jūsu ģimeni. Bērni to saka un dara ne ļaunprātības dēļ. Pat kaut kas tik vienkāršs kā sagatavot stāstījumu par savu ģimeni var atklāt daudz jūsu personīgās informācijas. Tas nenozīmē, ka jākontrolē katra stunda un sarunas tajā, tas nozīmē, ka ģimenes lokā ir jāuzvedas tā, lai nav jāsarkst.

Es ne tikai palīdzu bērnam apgūt zināšanas, es esmu viņa psiholoģe!

Ļoti bieži bērni uz nodarbību nāk nomākti. Šādos gadījumos nodarbības nav tik produktīvas, cik būtu iespējams, jo bērns domā par iekšējām problēmām, nevis apgūst materiālu. Privātskolotājs šādos gadījumos ir cilvēks, kurš spēj klausīties, saprast un runāt – uzticams pieaugušais, kurš nenosodīs.

Skolotājs ir bērna, nevis vecāku vēlme!

Ir vecāki, kuri jebkādā veidā mēģina piespiest bērnu apgūt to, ko viņš nevēlas mācīties. Franču valoda, mūzika, zīmēšana un citas papildu nodarbības, kas ir interesantas vecākiem, nevis bērnam. Šādos gadījumos tā ir naudas izšķiešana. Ir grūti mācīt spāņu valodu, zinot, ka bērns sapņo par Ķīnu.

Privātskolotājs ir tikai vienu stundu nedēļā. Pārējais ir vecāku ziņā!

Samaksājot skolotājam, jūs neesat atbrīvots no pienākuma palīdzēt bērnam ārpus nodarbībām. Ja vecāki nepalīdz un neatbalsta nodarbību starplaikos, mācībām nav jēgas.

Privātskolotājs nav apkalpojošais personāls, bet gan daļa no ģimenes!

Jā, šis ir cilvēks, ar kuru jūsu bērns pavada vairāk laika nekā ar saviem vecvecākiem. Izturieties pret skolotāju ar cieņu un mīlestību. Viņš palīdz jūsu bērnam kļūt par labāku sevis versiju.