5 lietas, kas jāzina, strādājot ar bērniem

Vai tu proti strādāt ar bērniem?

02.02.2022

Bērni ir jāuzklausa

Dažkārt šķiet, ka bērni savās sarunās aizpeld pārāk tālu, taču neaizmirsti, ka sarunas viņiem ir galvenais informācijas avots. Sarunas uzturēšana ar bērnu ir īpaša prasme. Atbildēt uz viņu jautājumiem un saglabāt mieru arī ir izaicinājums jebkuram pieaugušajam. Pat runājot par angļu valodu un mācot angļu valodu, jums nav jākoncentrējas uz to, ka dažkārt jūs novirzāties uz nesaistītām tēmām. Jūs galvenokārt esat bērna mentors, nevis viņa angļu valodas, matemātikas un literatūras skolotājs.

Bērniem ir jāuzdod jautājumi

Mācīšana un darbs ar bērnu nav spēle vienos vārtos. Izrādiet interesi par bērnu, sākot no “kā pagāja tava diena” līdz padziļinātākiem jautājumiem par viņa dzīvi, draugiem un vaļaspriekiem. Padariet bērnu par līdzvērtīgu sarunas dalībnieku un uzdodiet viņam jautājumus.

Strādājot ar bērniem, pašam jābūt bērnam

Bērni dzīvo savā pasaulē. Viņu pasaulē dzīvo Ziemassvētku vecītis, dzīvnieki prot runāt un nāras nav tikai pasaku būtnes. Tava misija ir atbalstīt bērna fantāzijas un kļūt par daļu no šīm fantāzijām. Piemēram, uz jautājumiem par to, vai nāras tiešām pastāv, neatbildiet "tās visas ir pasakas", atzīstiet, ka nekad neesat tās redzējuši, bet ticat, ka tās pastāv, tās vienkārši nerādās cilvēkiem.

Runājiet ar vecākiem

Jūs bērnam esat ne tikai mentors un skolotājs, bet arī ģimenes psihologs. Bērni bieži saka vairāk, nekā vajadzētu. Lai sasniegtu vislabākos rezultātus, atliciniet laiku arī darbam ar vecākiem. Kad bērnam tiek uzdots mājasdarbs un tiek piedāvāts, lai vecāki to dara kopā ar viņu, bet bērns atbild, ka vecāki atteiksies, jo viņiem nav laika, uztveriet to kā signālu un parunājiet ar vecākiem, ka jāvelta vairāk laika bērna vaļaspriekiem.

Slavējiet, bet nepārslavējiet

Pat ja tas ir mazs sasniegums, vienalga uzslavējiet bērnu par progresu. Uzslava ir patīkama jebkuram, bet bērnam tā ir milzīga motivācija. MANS MENTORS MANI UZSLAVĒJA!!! Ticiet man, vecāki noteikti par to dzirdēs jūsu stundu starplaikā. Nepārspīlējiet ar uzslavām, bērnam vajag stimulu strādāt, un visu nevajag dot pārāk viegli.